نقش حیاتی صنایع غذایی در اقتصاد کشور

دکتر رضا جعفری، مدیرعامل گروه صنعتی پامین و عضو هیئت‌رئیسه اتاق بازرگانی تبریز، در دومین اجلاس بین المللی تجارت غذا که هم‌زمان با سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین‌آلات و صنایع وابسته-ایران آگروفود 2024 برگزار شد، با اشاره به وجود چالش‌های عمده در حوزه صنایع غذایی، از جمله کمبود منابع آبی در بخش کشاورزی، مهاجرت نیروی انسانی و جوانان تأکید کرد: بزرگترین چالش ما سیستم حکمرانی است.

به گزارش روابط عمومی گروه صنعتی پامین، وی با بیان اینکه استان آذربایجان‌شرقی در زمینه صنایع غذایی در رده‌های برتر کشوری قرار دارد، بر لزوم حمایت دولت از بخش خصوصی تأکید کرد.

جعفری ابراز امیدواری کرد: دولتمردان از طریق دیپلماسی مسیر فعالیت بخش خصوصی را هموارتر کنند.
عضو هیئت‌رئیسه اتاق تبریز همچنین خواستار حضور فعال دولت در کنار بخش خصوصی شد و بر این نکته تأکید کرد که دولت باید به فعالان اقتصادی به‌عنوان بازوان توانمند اعتماد داشته باشد و اقتصاد را به‌عنوان یک علم بپذیرد و تصمیم‌گیری‌ها را بر اساس علم و دانش پیش ببرد.
وی گفت: آذربایجان‌شرقی به‌دلیل موقعیت استراتژیک و توانمندی‌های موجود در صنایع غذایی، نقشی حیاتی در اقتصاد کشور ایفا می‌کند. با ایجاد تسهیلات و حمایت‌های لازم از سوی دولت، این استان می‌تواند به یکی از قطب‌های اصلی صنایع غذایی در منطقه تبدیل شود.

مدیرعامل گروه صنعتی پامین، همچنین به اهمیت تعاملات بین‌المللی و نقش دیپلماسی در توسعه صنایع اشاره کرد و افزود: دیپلماسی اقتصادی می‌تواند مسیر را برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی و توسعه صادرات هموار کند. انتظار می‌رود دولت جدید با استفاده از دیپلماسی فعال، موانع پیش‌روی بخش خصوصی را برطرف کرده و فضای کسب‌وکار را بهبود بخشد.

محورهای این اجلاس، معرفی ظرفیت‌های ایران در تولید و صادرات و بیان فرصت‌ها و مزایای سرمایه‌گذاری در صنایع کشاورزی، غذایی و تبدیلی ایران است.

در این رویداد با گردهم آوردن تولیدکنندگان پیشرو صنایع غذایی ایران، مقامات دولتی و تجار خارجی، فرصتی برای تبادل ایده‌ها و بینش‌ها، ایجاد ارتباطات و مشارکت‌های جدید فراهم کنیم.
کمیسیون صنایع غذایی اتاق ایران با برگزاری دومین اجلاس تجارت غذا در صدد ایجاد تعامل علمی و تخصصی میان دست‌اندرکاران این حوزه و فعالان بخش خصوصی است. از سویی ایجاد انگیزه برای فعال شدن این صنعت مهم را دنبال می‌کند. چراکه با توجه به شرایط جهان، امنیت غذایی یکی از مباحث مهم بوده و باید برای آن استراتژی دقیق و مشخصی داشت.
اولین دوره این رویداد در سال ۱۴۰۱ به میزبانی اتاق بازرگانی ایران برگزار شد و توانست از طریق برگزاری ۲۶ پنل و نشست تخصصی، میزبان بیش از یک‌هزار نفر از فعالان بخش خصوصی در صنعت غذا باشد.

دومین اجلاس بین‌المللی تجارت غذا / گزارش تصویری

رضا جعفریمشاهده نوشته ها

Avatar for رضا جعفری

دکتر رضا جعفری، دارای مدرک دکترای حرفه‌ای مدیریت استراتژیک کسب و کار، موسس و مدیرعامل گروه صنعتی پامین می‌باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *