هر موفقیتی داستانی پر از شکست و تلاش دارد، گروه صنعتی پامین داستان یک خانواده کارآفرین موفق و سخت‌کوش است.

داستان پامــیــن

تخم مرغ به عنوان عضو لاینفک زندگی روزمره بشریت، یکی از طلایه داران پرمصرف ترین مواد غذایی می باشد. اما در کنار کاربردی بودنش، همواره چالش هایی را نیز برای مصرف کنندگانش داشته است. این چالش‌ها دست‌مایه یک ایده و یک صنعت بزرگ گردید.

پامین در سال۱۳۸۳ با بهره‌مندی از یک ایده ناب، متولد شد. فاز مطالعاتی پروژه صنایع تبدیلی تخم‌مرغ، با استفاده از تخصص و تجربه اساتید دانشگاهی و نیز کارشناسان خبره داخلی با فعالیت حدود پنج هزار نفر ساعت به صورت بهینه صورت گرفت. دو سفر کاری به کشورهای اروپایی به عنوان دارندگان تکنولوژی صنایع تبدیلی تخم مرغ، باعث تکمیل و به ثمرنشستن مطالعات تئوریک مجموعه گشت.
بعد از اتمام فاز مطالعاتی، قرارداد خرید ماشین آلات و تکنولوژی و دانش فنی با شرکت Ovobel بلژیک، به عنوان یکی از برترین دارندگان تکنولوژی، منعقد گردید و با توجه به شرایط ژئوپولتیکی و تولید و مصرف تخم مرغ، منطقه شمال غرب و شهر تبریز به عنوان محل استقرار کارخانه انتخاب و عملیات ساختمانی کارخانه، در زمینی به وسعت ۱۰ هزار متر مربع، با زیر بنای ۴ هزار مترمربع در شهرک صنعتی استاد عالی‌نسب تبریز در سال ۱۳۸۵ آغاز گردید.
با تامین ملزومات و پیش نیازهای پروژه توسط متخصصین داخلی و خارجی، پامین در ۲۹ بهمن ۱۳۸۶ توسط ریاست محترم وقت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، به طور رسمی افتتاح گردید و این راه اندازی مورد توجه رسانه های داخلی و خارجی بخصوص صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با عنوان، افتتاح اولین صنایع تبدیلی تخم مرغ در ایران قرار گرفت.
همچنین، این شرکت با بهره گیری از نیروهای کارآمد و مجرب خود خط تولید پودر تخم‌مرغ به تفکیک زرده و سفیده، تحت لیسانس SANOVO دانمارک را مورد بهره‌برداری قرار داد.
اکنون گروه صنعتی پامین متشکل از شرکت و برندهای پارس آیلین مهر، دکتر سان، آیلین کام، آیلین تام و آیلین پخش، با تولید محصولات متنوع توانسته در راستای امر اشتغال زایی، افتخار کارآفرین نمونه در دوره های متوالی را کسب کند و همواره امر اشتغال را به عنوان یکی از دغدغه های اجتماعی خود پذیرفته و سعی بر امر گسترش کسب و کار با بکارگیری نیروهای کارآمد و جوان نماید.

 

گاه شمار پـامیـن

 

فاز مطالعاتی پروژه صنایع تبدیلی تخم مرغ
پامین در سال۱۳۸۳ با بهره مندی از یک ایده ناب، متولد شد. فاز مطالعاتی پروژه صنایع تبدیلی تخم مرغ، با استفاده از تخصص و تجربه اساتید دانشگاهی و نیز کارشناسان خبره داخلی با فعالیت حدود پنج هزار نفر ساعت به صورت بهینه صورت گرفت. دو سفر کاری به کشورهای اروپایی به عنوان دارندگان تکنولوژی صنایع تبدیلی تخم مرغ، باعث تکمیل و به ثمرنشستن مطالعات تئوریک مجموعه گشت.

۱۳۸۳

 

شروع عملیات عمرانی
با توجه به شرایط ژئوپولتیکی و تولید و مصرف تخم مرغ، منطقه شمال غرب و شهر تبریز به عنوان محل استقرار کارخانه انتخاب و عملیات ساختمانی کارخانه، در زمینی به وسعت ۱۰ هزار متر مربع، با زیر بنای ۴ هزار متر مربع در شهرک صنعتی استاد عالی نسب تبریز در سال ۱۳۸۵ آغاز گردید.

 

۱۳۸۵

 

خرید و نصب دستگاه‌ها و شروع تولید آزمایشی
بعد از اتمام فاز مطالعاتی، قرارداد خرید ماشین آلات و تکنولوژی و دانش فنی با شرکت Ovobel بلژیک، به عنوان یکی از برترین دارندگان تکنولوژی، منعقد گردید.

۱۳۸۶

 

افتتاح اولین صنایع تبدیلی تخم مرغ در ایران
با تامین ملزومات و پیش نیازهای پروژه توسط متخصصین داخلی و خارجی، پامین در ۲۹ بهمن ۱۳۸۶توسط ریاست محترم وقت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، به طور رسمی افتتاح گردید و این راه اندازی مورد توجه رسانه های مکتوب داخلی و خارجی و نیز صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با عنوان افتتاح اولین صنایع تبدیلی تخم مرغ در ایران، قرار گرفت.

 

۱۳۸۶/۱۱/۲۹

 

توسعه محصول و تولید و بسته‌بندی صنعتی مایع تخم مرغ
 

پس از افتتاح، تولید مایع سفید و زرده تخم مرغ با برند پامین شروع گردید.

 

۱۳۸۷

 

شروع مطالعات تولید صنعتی پودر سفیده و زرده تخم مرغ
 

پس از تولید مایع سفید و زرده تخم مرغ، گروه صنعتی پامین با بهره گیری از نیروهای کارآمد و مجرب خود شروع به مطالعات در خصوص تولید پودر تخم مرغ نمود.

 

۱۳۸۹

 

تولید صنعتی خامه شیرین‌شده
 

مطالعات تولید محصولات جدید در گروه صنعتی پامین ادامه دارد و خط تولید خامه شیرین‌شده در ۲۸مرداد ۱۳۹۲ مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
خامه شیرین شده در صنایع شیرینی، شکلات و همچنین صنوف شیرینی و نان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
این محصول با برند آنا سان در بازار ایران و منطقه موجود می‌باشد.

۱۳۹۲/۵/۲۸

 

تاسیس شرکت آیلین کاغذ آذر

این شرکت برای تولید قالب‌های کاغذی و فرآوری پوسته تخم مرغ برای غذای دام و طیور تاسیس گردید.


 
این کارخانه به دلیل بالا رفتن هزینه حامل‌های انرژی در سال 1398 تعطیل گردید.

۱۳۹۲/۶/۲۸

 

تولید صنعتی پودر سفیده و زرده تخم مرغ
 

پس از تولید مایع سفید و زرده تخم مرغ، گروه صنعتی پامین با بهره گیری از نیروهای کارآمد و مجرب خود خط تولید پودر تخم مرغ به تفکیک زرده و سفیده، تحت لیسانس سانوو دانمارک را مورد بهره برداری قرار داد.

 

۱۳۹۳/۳/۱۲

 

تولید سفیده تخم مرغ طمع‌دار در بسته بندی لیوانی
 

تولید سفیده تخم مرغ طمع‌دار در بسته بندی لیوانی 200سی سی با نام سفیده‌نوش

۱۳۹۳

 

تاسیس واحد تحقیق و توسعه
 

جهت بالابردن کیفیت محصولات تولیدی گروه صنعتی پامی اقدام به تاسیس واحد تحقیق و توسعه نمود.

۱۳۹۴

 

تولید صنعتی مکمل‌های ورزشی و غذایی با برند دکترسان

دکتر سان یکی از برندهای مطرح، در زمینه تولید مکمل‌های ورزشی است که فعالیت خود را از سال ۱۳۹۵ آغاز کرده و توانسته با بهره گیری از دانش روز دنیا و استفاده از مواد اولیه خالص، مکمل‌های ورزشی متنوعی را در بیش از ۱۵ نوع تولید و در بازار تغذیه ورزشی عرضه کند.

 

سایت اینترنتی دکتر سان

۱۳۹۵/۶/۲

 

تاسیس شرکت آیلین کام آذر

شرکت آیلین کام آذر در شهرک شهید سلیمی جهت ایجاد فضای تولید محصولات و برندهای جدید افتتاح گردید.

۱۳۹۷/۶/۱

 

خرید برند ای‌دو و تولید محصولات خمیری و سوغات

برای تنوع دادن به محصولات گروه صنعتی پامین برند ای دو را خریداری و به برندهای شرکت آیلین کام آذر ملحق گردید. این برند به تولید محصولات خمیری و سوغات با تنوع بیش از ۲۰ محصول با کیفیت، که بازار خانگی را پوشش می‌دهد.

در کنار این محصولات خط تولید آبلیمو با برند پدرام و محصولات عصاره گوشت و پودر کتلت با هدف مصارف خانگی با برند ایپک آغاز گردید.

۱۳۹۸/۷/۱

 

تاسیس شرکت آیلین تام آذر

شرکت آیلین‌تام آذر جهت واردات و صادرات ماشین آلات و مواد اولیه و محصولات تولیدی گروه صنعتی پامین در سال ۱۳۹۹ تاسیس گردید.

۱۳۹۹

 

آغاز مطالعات و عملیات خط لبنی جهت تولید پنیر پیتزا و پنیر موزارلا

گروه صنعتی پامین اقدام به تاسیس کارخانه تولید فرآورده‌های لبنی به خصوص پنیرپیتزا و پنیرموزارلا برای کامل نمودن سبد محصولات خود نموده است.
این خط پس از طی مراحل مطالعاتی، طراحی و ساخت دستگاه‌های لازم به تولید انواع پنیر خواهد پرداخت. 

۱۴۰۱

 

شروع فاز دوم تولید محصولات پودری

با گسترش صنایع غذایی به خصوص شیرینی و شکلات در کشور و کشورهای همسایه، درخواست برای مخصولات با کیفیت گروه صنعتی پامین بصورت روزافزونی افزایش یافته است. جهت پوشش بازار داخلی و افزایش صادرات فاز دوم محصولات پودری پامین در سال ۱۴۰۱ کلید خورده است.

۱۴۰۱

 

شروع تولید آزمایشی خط پنیر پیتزا و موزارلا

گروه صنعتی پامین اقدام به تاسیس کارخانه تولید پنیر پیتزا و پنیر موزارلا برای پوشش بازار ایران نموده است.
این خط پس از طی مرحل مطالعاتی، طراحی و ساخت دستگاه‌های لازم به مرحله تولید رسیده است. این خط در مرداد ۱۴۰۲ به مرحله تولید آزمایشی وارد شده است.
به زودی محصولات متنوع این کارخانه وارد بازار ایران و سبد مصرف خانواده‌های عزیز ایرانی خواهد گردید.

۱۴۰۲/۵/۱

 

رونمایی از پورتال اینترنتی گروه صنعتی پامین

پس از بررسی و تحقیقات لازم، طراحی و برنامه نویسی، پورتال اینترنتی گروه صنعتی پامین رونمایی گردید.

۱۴۰۲/۵/۳۰